دوشنبه 6 خرداد 1398 - 2019 مي 27
   
  2597رکورد در مدت زمان 0.078ثانیه
  عبارت مورد جستجو :
  همانا روز مصیبت حسین ع چشمان ما را خسته و مجروح کرده و اشک های ما را ریزان نموده و عزیزان ما را در آن سرزمین غم بارگرفتار خواری شدند و مصایب آن روز به گونه ای است که برای همیشه ما را غمگین و داغدار کرده است .
  امام رضا علیه السلام فرمود: هر گاه ماه محرم فرا مى ‏رسید، پدرم (موسى بن‏ جعفر علیهماالسلام) دیگر خندان دیده نمى ‏شد و غم و افسردگى بر او غلبه مى ‏یافت تا آن که ده روز از محرم مى‏ گذشت، روز دهم محرم که مى ‏شد، آن روز، روز مصیبت و اندوه و گریه پدرم بود.
  ای پسر شبیب اگر خواستی برای چیزی گریه کنی برای حسین گریه کن که او را چون‏گوسفند سر بریدند...
  پس اگرچه زمانه مرا به تأخیر انداخت و مقدّرات الهى مرا از یارىِ تو بازداشت و نبودم تا با آنان که با تو جنگیدند بجنگم و با کسانى که با تو دشمنى ورزیدند به ستیز برخیزم، در عوض، از روى حسرت و تأسّف و اندوه بر مصیبت هایى که بر تو وارد شد، صبح و شام نالانم و به جاى اشک براى تو خون گریه مى کنم،
  با جاری فرات 14 بهمن 1392 13:5
  سلام بر آن آغشته به خون، سلام بر آن که حُرمَتِ خیمه گاهش دریده شد، سلام بر پنجمینِ اصحابِ کساء، سلام بر غریبِ غریبان، سلام بر شهیدِ شهیدان، سلام بر مقتولِ دشمنان، سلام بر آن کسى که فرشتگانِ آسمان بر او گریستند،
  24 ذی الحجّه، سالروز مباهله پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله با مسیحیان نجران است که در سال دهم هجری روی داد. ،رویدادی که در حقیقت تبلور دوباره غدیر خم بوده و اثر آن محدود به حادثه مباهله نبوده ...
  بار دیگر از سوی حی قیوم ، بر کالبدی بی جان روحی از جنس ولایت دمیده شد و آن دین ‏ناقص و ‏عبادات بی جانش برخواسته از آن را رمقی بخشیده و آن را در لباس انسان کامل ومقام ‏خلافت الهی متجسم ‏کرد .و چه بد شیاطینی از جنس آدمی بودند که در مقابلش سر تعظیم فرو ‏نیاورده و در برابر آن سجده نکرده ‏و خودخواهی و منیت خویش را در سقیفه ، بر دین کامل ‏ترجیح دادند.
  روز دهم ماه ذی الحجه مصادف با عید قربان از بزرگ ترین عیدهای مسلمانان است؛ یادآور فداکاری و ایثار ابراهیم در راه رضای معبود و تسلیم و ایمان اسماعیل در قربانگاه عشق.
  هر چی می خواهی برای خودت دعا کن و بکوش که روز عرفه روز دعاست.
  دوران امامت 19 ساله حضرت ، بستر اتفاقات و رویدادهای مهم علمی و فرهنگی بود . در این دوره به جهت درگیری که بین بنی امیه و بنی العباس بوجود آمد ، فرصت مناسبی جهت تبیین ابعاد مختلف اسلام ناب محمدی (ص) برای حضرت فراهم شده و کسان زیادی از صاحبان فتوی از شیعه و اهل سنت از این مکتب بهره ها گرفتند .
  • تعداد رکوردها : 2597